539702-2019 - ÄndringSverige-Vänersborg: Kirurgiska implantat
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ortopediska traumaimplantat - komplettering
Referensnummer: RS 2019-07064
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33184100 Kirurgiska implantat
II.1.4.
Kort beskrivning
Kompletterande upphandling av ortopediska traumaimplantat. Upphandlingen kompletterar tidigare upphandling Ortopediska traumaimplantat RS 2018-00773.