539750-2024 - Resultat
Sverige – Anläggnings- och tillhörande arbeten för rörledningar och kablar – Anläggningsarbete Växjö kommun
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelAnläggningsarbete Växjö kommun
BeskrivningUpphandling av ramavtal för anläggningsarbete för Samhällsbyggnadsförvaltningen och SSAM:s verksamhet.
Intern identifierareALLM.2024.360
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45232000 Anläggnings- och tillhörande arbeten för rörledningar och kablar
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45233330 Grundläggning av gator
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGrunddel
BeskrivningUpphandlingen avser att resultera i ett ramavtal VA-avdelningens, Samhällsbyggnadsförvaltningens och SSAM:s behov av ny-, om- och tillbyggnadsarbeten samt reparationer och underhåll på anläggningar och ledningsnät(utöver vad som görs i egen regi) där avrop kommer att ske löpande under ramavtalsperioden. Mer detaljerad information anges under AFC.1 samt i respektive avrop.
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelMÄNGDFÖRTECKNING ANLÄGGNINGSARBETE VA-verksamhet (del 1)
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelMÄNGDFÖRTECKNING ANLÄGGNINGSARBETE (del 2)