539769-2018 - ResultatSverige-Göteborg: Rekryteringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Bemanningstjänster Ekonomi, Sverige
Referensnummer: 17/103
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser inhyrning av personal inom olika personalkategorier inom ekonomi i syfte att täcka upp tillfälliga personalbehov som uppstår till följd av t.ex. arbetstoppar, sjukdom, tjänstledighet eller annan frånvaro av ordinarie personal. Inhyrning avser tidsperioder från någon enstaka dag till några månader eller längre.
Inbjudan
Akademiska Hus AB, 556459-9156, inbjuder Er att inkomma med anbud i rubricerad upphandling i enlighet med detta dokument. Upphandlingen vänder sig till bemanningsföretag som har erfarenhet av bemanning inom området ekonomi. Upphandlingen genomförs som öppet förfarande enligt Lag (2016:1145) om offentlig upphandling (LOU) och syftar i att resultera i ramavtal med tre (3) leverantörer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79610000 Personalförmedling, 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen