539805-2019 - PlaneringSverige-Stockholm: Motorfordon för godstransport
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - Lätt lastbil/transportbil
Referensnummer: DS2019-2206
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34130000 Motorfordon för godstransport
II.1.4.
Kort beskrivning
Underlagsförfrågan avseende operationell leasing avseende lätt lastbil/transportbil för transporter inom sjukhusområdet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34136000 Skåpbilar, 34137000 Begagnade lastfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Danderyds sjukhus efterfrågar information om lätta lastbilar/transportbilar inför en kommande upphandling. Denna RFI syftar till att hjälpa oss samla in information som ska utgöra del av arbetet med att ta fram kravspecifikation och utvärderingsmodell i kommande upphandling.