539807-2023 - ResultatSverige-Malmö: Autoklaver
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Autoklaver till Steriltekniska enheten i Helsingborg
Referensnummer: 2022-O001979
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33191110 Autoklaver
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av 3 stycken autoklaver till Steriltekniska enheten i Helsingborg.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien, 33191100 Steriliseringsapparat
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen