539830-2018 - ResultatSverige-Norrköping: Offentlig förvaltning, försvar och socialförsäkringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandlingskonsulttjänster
Referensnummer: UH-2017-228
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
75000000 Offentlig förvaltning, försvar och socialförsäkringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingscenter i samarbete med Linköpings kommun, Norrköpings kommun, Lejonfastigheter AB, Norrköping Visualisering AB, Norrköping Spårvägar AB, Norrköping Parkering AB, Norrköping Airport AB, Hyresbostäder i Norrköping AB, Kommunalförbundet Räddningstjänsten Östra Götaland, Söderköpings kommun, Ramunderstaden AB och Valdemarsviks kommun inbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling av ramavtal gällande upphandlingskonsulttjänster.
Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Upphandlingscenters upphandlingsverktyg www.e-avrop.com.
Ytterligare information om Upphandlingscenter och vår verksamhet finns på www.upphandlingscenter.se
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: Junior
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
75000000 Offentlig förvaltning, försvar och socialförsäkringstjänster, 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: Senior