539895-2020 - ResultatSverige-LUDVIKA: Säkerhetsinstallationer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Säkerhetstjänster 2020
Referensnummer: GNU 2020/65
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
35121300 Säkerhetsinstallationer
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för säkerhetstekniska tjänster, installationer samt leverans av säkerhetsteknisk materiel och utrustning, installationsarbeten samt reparations-, underhålls-, service- och ombyggnadsarbeten för successiva avrop vid behov under kontraktstiden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Falun brand
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
35121300 Säkerhetsinstallationer, 31625000 Inbrotts- och brandlarm, 31625200 Brandlarmssystem, 31625100 Branddetektorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Falun övrigt
Del nr: 2
Hedemora brand
Del nr: 3
Hedemora övrigt
Del nr: 4
Gagnef brand
Del nr: 5
Gagnef övrigt
Del nr: 6
Borlänge brand
Del nr: 7
Borlänge övrigt
Del nr: 8
Säter brand
Del nr: 9
Säter övrigt
Del nr: 10