53995-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Sala: Faktureringssystem
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Kundinformationssystem
Referensnummer: 19/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48444100 Faktureringssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser drifttjänster inklusive leverans-, support- och underhållsavtal samt tjänster för installation, konvertering, parametersättning, utbildning, driftsättning och förvaltning av ett kundinformationssystem.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48000000 Programvara och informationssystem, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning, 48445000 Programvara för kundhantering, 72250000 System- och stödtjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen