539955-2020 - ResultatSverige-Örebro: Bord för medicinska ändamål
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ögonundersökningsbord
Referensnummer: MTH 2019-0104-a, 19RS3870
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33192200 Bord för medicinska ändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser 21 st. Ögonundersökningsbord för leverans till Ögonkliniken, Område opererande och onkologi med placering på Universitetssjukhuset Örebro.
Upphandlingen omfattar även option på fem st. patientstolar, teknisk serviceutbildning samt option på serviceavtal.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33192210 Undersökningsbord
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen