Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trygghetslarm och larmmottagning
Referensnummer: UH-2021-55
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar leverans av digitala trygghetslarm för personer i ordinärt boende inom kommunen samt larmmottagning och vidarebefordran av larmanrop till kommunens personal.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem, 35121700 Larmsystem, 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 79711000 Larmövervakningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kils kommun har ca xx trygghetslarm idag.