539971-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning – Explosivämnesförråd
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelExplosivämnesförråd
BeskrivningPolismyndigheten är i behov av att upphandla förvaringar för explosiv vara. Polismyndighetens behov avser transportabla sprängkistor samt demonterbara och flyttbara explosivämnesförråd i lägst Grade V enligt SS EN 1143-1:2019.
Intern identifierareA612.488/2024
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 44421722 Säkerhetsboxar, 44613000 Stora containrar, 44613300 Standardcontainrar, 45213260 Byggnation av förråd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareExplosivämnesförråd