539976-2018 - ÄndringSverige-Vänersborg: Informationssystem
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av IT-System för interna patienttransporter
Referensnummer: RS 2018-04793
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48810000 Informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
IT-system för Interna Patientrasporter inom VG-regionen. Ska ersätta dagens befintliga bokningssystem för Patienttransporter.