539994-2018 - ÄndringSverige-Järfälla: Städning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städtjänster
Referensnummer: Kst 2018/707
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar städtjänster för kommunens samtliga verksamheter.
Följande områden omfattas av upphandlingen:
A. Jakobsberg
B. Viksjö
C. Kallhäll/Stäket
D. Barkarbystaden/Barkarby/Skälby/Veddesta
Varje område kommer att utvärderas och tilldelas var för sig.