Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård
Referensnummer: Ä 2019-877
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Tillväxtverket upphandlar lokalvård med tilläggstjänster för sitt kontor i Stockholm. Uppdraget omfattar lokalvård av ca 4 180 kvm kontorslokaler fördelat på tre plan och ett arkiv-/källarplan. Lokalen är belägen i Stockholm med adress Västgötagatan 5..
För mer information kring uppdragets genomförande, vänligen se bifogade upphandlingsunderlag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90900000 Städning och renhållning, 90910000 Städning, 90919200 Kontorsstädning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen