2. Förfarande
Förfarande
Titel: Höjdfordon
Beskrivning: Brandkåren Norra Dalarna inbjuder till anbudsgivning gällande ett (1) höjdfordon och efterfrågad option som redovisas i upphandlingsdokument med tillhörande bilagor. Efterfrågade fordons driftstid beräknas vara 15 år.
Intern identifierare: 2023-000047
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34114100 Utryckningsfordon
Ytterligare klassificering (cpv): 34114110 Räddningsfordon, 34144000 Motorfordon för särskilda syften, 34144210 Brandfordon, 34144213 Brandbilar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Höjdfordon