Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skalad potatis, morötter och kålrötter
Referensnummer: KS 2023/1052
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 03212100 Potatis
II.1.4.
Kort beskrivning
Norrköpings kommun inbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling av skalad potatis, morötter och kålrötter. Samtliga villkor för avrop är fastställda i ramavtalet. Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst via kommunens upphandlingsverktyg www.e-Avrop.com.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 20 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03212100 Potatis, 03221110 Rotfrukter, 03221112 Morötter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se närmare beskrivning i upphandlingsdokumenten.