Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utrustning för gråstarrkirurgi Phaco
Referensnummer: HSN/1206/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Jämtland Härjedalen upphandlar en (1) Phaco-utrustning för gråstarrkirurgi till Östersunds sjukhus ögonmottagning. Option under fyra (4) år på ytterligare en (1) utrustning önskas.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33100000 Medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen