540017-2023 - ÄndringSverige-Hyltebruk: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter
Referensnummer: 2023 SBN0101
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Hylte kommun och Bostadsstiftelsen Hyltebostäder upphandlar tekniska konsulter.
Upphandlingen består av 13 teknikområden och anbud kan lämnas på ett eller flera teknikområden.