540045-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Olika slag av kemiska produkter – Avisningsmedel flygplan
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelAvisningsmedel flygplan
BeskrivningFörsvarsmakten har behov på avisningsmedel för flygsystem som finns på ett antal anläggningar runt om i hela Sverige. Flygsystemen kan inte lyfta utan avisningsmedel vid vissa tillfällen, och en brist medför att övning/uppgift ej kan genomföras.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 24960000 Olika slag av kemiska produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115237:Lot:1