Välkommen att lämna ansökan i Tillväxtverkets upphandling av regionalt riskkapital i Sydsverige. Det övergripande syftet med riskkapitalförvaltningsmandatet är att det ska bidra till att avhjälpa de marknadsbrister vad gäller finansiering av företag i tidiga skeden som identifierats i Förhandsbedömning av finansieringsinstrument för Europeiska regionala utvecklingsfonden 2021-2027.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen