540073-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Måltavlor – Målmateriel papper
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelMålmateriel papper
BeskrivningPolisen efterfrågar i denna upphandling målmateriel i papper för övningsskytte och vapenutbildning. I dessa sammanhang används både hel- och totalmantlad ammunition i kalibrarna 9 mm och 5,56 mm. Tullverket och Kustbevakningen har samma behov som Polisen men endast avseende kaliber 9 mm.
Intern identifierareA512.950/2024
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 35210000 Måltavlor
Ytterligare klassificering (cpv): 35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareMålmateriel papper