2. Förfarande
Förfarande
Titel: Elupphandling
Beskrivning: Skurups Elverk AB organisationsnummer 556934–1687), nedan Beställaren, upphandlar nätförluster och fysiska elleveranser med möjlighet till finansiell säkring av elpris och inbjuder er att lämna anbud avseende elleveranser till verksamheten. Beställaren avser att teckna avtal med en (1) leverantör.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 09310000 Elektricitet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124933:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 09300000 Elektricitet, värme, sol- och kärnenergi, 65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster, 65310000 Eldistribution