540204-2020 - ÄndringSverige-VÄSTERÅS: Säckar och påsar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Matavfallspåsar och säckar
Referensnummer: 2019/0223-VKF-4502
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18930000 Säckar och påsar
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp och leverans av papperspåsar, plast- och papperssäckar, påshållare för hushållsavfall och verksamheter såsom storkök m.m. för ca: 330 000 personer samt transport.Upphandlingen omfattar även inköp av påsar och säckar anpassad för sopsug.