540249-2019 - ResultatSverige-SALA: Livsmedel, drycker, tobak o d
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel
Referensnummer: 2019/831
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av livsmedelsgrupper enligt förfrågningsunderlag till Sala kommuns tillagningskök.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15110000 Kött, 15112000 Fjäderfä, 15200000 Beredd och konserverad fisk, 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter, 15400000 Animaliska eller vegetabiliska oljor och fetter, 15500000 Mejeriprodukter, 15600000 Spannmålsprodukter, stärkelse och stärkelseprodukter, 15811000 Brödprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen