540368-2019 - ResultatSverige-Heby: Arkitekttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal arkitekttjänster
Referensnummer: 19/5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71200000 Arkitekttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med denna upphandling är att säkerställa Beställaren behov av kompetens och resurs avseende Arkitekttjänster samt därtill hörande arbetsuppgifter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen