See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Markskötsel inkl. halkbekämpning och snöröjning Lund, Malmö
Beskrivning: Upphandlingen omfattar en entreprenad avseende markskötsel, vinterväghållning, tillsyn samt underhållsåtgärder enligt tjänstebeskrivning. Under angiven vinterperiod ska Leverantören ha jour (vinterväghållningsberedskap) dygnet om. Upphandlingen omfattar avtal med en Leverantör. Avtalet omfattar Akademiska Hus fastighetsbestånd i Lund och Malmö.
Intern identifierare: 25/83
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77314000 Markskötsel
Ytterligare klassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000