540464-2023 - ResultatSverige-Helsingborg: Lyft- och hanteringsutrustning samt delar till sådan utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vajrar till hamnverksamhet
Referensnummer: 23/24
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42400000 Lyft- och hanteringsutrustning samt delar till sådan utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avses resultera i ramavtal avseende leveranser av vajrar till Helsingborgs Hamns olika verksamheter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44300000 Kabel, lina och tillhörande produkter, 44310000 Metalltrådsprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen