2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vårdgarantiavtal Obesitaskirurgi
Beskrivning: Upphandling avseende Obesitaskirurgi inklusive bedömningsbesök, undersökningar och nödvändig postoperativ kontroll och uppföljning.
Intern identifierare: RS240492
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Upphandlingen genomförs som ett enstegs förfarande enligt 19 kap. (2016:1145) om offentlig upphandling.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85121300 Kirurgiska specialisttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85120000 Läkarvård och tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Vårdgarantiavtal