2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI inför upphandling av samhällsbetalda persontransporter
Beskrivning: RFI dvs. en marknadsundersökning där Enköpings kommun vill inhämta leverantörernas synpunkter på kravställning gällande 100% elbilar i kommande upphandling av samhällsbetalda persontransporter.
Intern identifierare: TF2024/866
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60140000 Icke-reguljär passagerartransport