2. Förfarande
Förfarande
Titel: Helg- och lovarbete för unga
Beskrivning: Upphandlingen avser en tjänst för att förmedla unga personer till äldreboenden inom Linköpings kommun, där de unga genomför sociala aktiviteter tillsammans med äldre personer. Leverantören ska rekrytera, samordna och handleda de unga deltagarna under hela uppdragets gång.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:114526:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Maxvärdet är 15% av de 7000 timmar som uppskattas, vilket innebär upp till 1050 timmar.