540552-2019 - ResultatSverige-ÖREBRO: Arbetsmiljötjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetsmiljötjänster
Referensnummer: Ks 1428/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98342000 Arbetsmiljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Inledning
Härmed inbjuds ni att inkomma med anbud gällande ramavtal på arbetsmiljötjänster för leverans till Örebro kommun
Upphandlingsdokumenten innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen. Vi emotser ert anbud med intresse.
Upphandlingen omfattar tjänster inom
Personalstöd
Krisstöd och psykologisk förberedelse
Stöd vid riskbruk, skadligt bruk och beroende
Utredningar kränkande särbehandling
Örebro kommun har en samägd företagshälsovård (FHV), Regionhälsan, som en oberoende expertresurs inom områdena arbetsmiljö, hälsa och rehabilitering för bastjänster inom företagshälsovård.
Upphandlande myndighet
Upphandlande myndighet för denna upphandling är:
Organisationsnr Upphandlande myndighet
212000-1967 Örebro kommun
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79430000 Krishantering, 85147000 Företagshälsovård, 85312300 Vägledning och rådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen