Upphandlingen avser Pallställage med tillbehör samt tillhörande tjänster. Behov som sådant består av att komplettera befintliga pallställage samt att kunna byta ut äldre typer av pallställage. Behovet är uppdelat i två (2) anbudsområden och innefattar både nytt och begagnat pallställage samt köp av tjänst för besiktning, montering och uppsättning av pallställage.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
Nytt Pallställage
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39000000 Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Begagnat Pallställage
Del nr: 2