Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för arkitekter och tillhörand konsulter - Övriga fastigheter
Referensnummer: 19/9
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71200000 Arkitekttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Fastighetskontorets förvaltar ett stort bestånd av fastigheter inom Stockholms län och har för utvecklingen av beståndet av icke idrotts och fritidsfastigheter ett behov av arkiktektkonsulttjänster. Fastighetskontoret har för avsikt att teckna ramavtal med tre anbudsgivare för att täcka behov av dessa tjänster.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen