Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Entreprenad för Facility Management tjänster i Tekniska nämndhuset
Referensnummer: 2020/638
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 64122000 Internpost
II.1.4.
Kort beskrivning
Fastighetskontoret i Stockholm stad ämnar handla upp en extern leverantör som ska hantera Facility Management tjänster i Tekniska nämndhuset i Stockholm I affären ingår överlåtelse av befintlig personal.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 90 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 64122000 Internpost, 79992000 Receptionstjänster, 90510000 Avfallshantering, 90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen