Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Däck och däckservice - 2018
Referensnummer: GNU 2018/13
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34350000 Däck till lätta och tunga fordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar beställarens successiva behov av däck, däckservice och förvaring av däck för personbilar, lätta- och tunga fordon samt last- och entreprenadmaskiner.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Borlänge
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34350000 Däck till lätta och tunga fordon, 34351000 Däck till lätta fordon, 34352000 Extra kraftiga däck, 50116500 Reparation av däck, inklusive montering och balansering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar beställarens successiva behov av däck, däckservice och förvaring av däck för personbilar, lätta- och tunga fordon samt last- och entreprenadmaskiner..
FALUN
Del nr: 2
HEDEMORA
Del nr: 3
LUDVIKA
Del nr: 4
SÄTER
Del nr: 5