2. Förfarande
Förfarande
Titel: Drift och underhållsarbeten processkyla
Beskrivning: Karlstads kommun söker en seriös leverantör för drift och underhåll av vår processkyla. Ramavtalet innefattar tillsyn, skötsel, felavhjälpande åtgärder och planerade underhållsarbeten på kommunens processanläggningar avseende isbanor. Målsättningen med detta avtal är att optimera anläggningarnas livslängd och minimera oplanerade driftstopp.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108591:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50730000 Reparation och underhåll av kylargrupper