540690-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Städning och renhållning – Städentreprenad
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelStädentreprenad
BeskrivningJönköping Energi Aktiebolag, nedan kallad den upphandlande myndigheten, inbjuder till anbudsgivning gällande Städentreprenad enligt upphandlingens instruktioner och bifogade handlingar. Uppdraget omfattar regelmässig städning av den upphandlande myndighetens lokaler med option på fönsterputsning, gardintvätt och golvvård under avtalstiden.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93607:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90910000 Städning, 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning, 90919200 Kontorsstädning