54078-2023 - PlaneringSverige-Partille: Kafeteriaverksamhet
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Drift för Jonsereds Trädgårdskafe
Referensnummer: KS/2022:29
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55330000 Kafeteriaverksamhet
II.1.4.
Kort beskrivning
Observera att detta är en förhandsannons. Upphandlingen beräknas att annonseras 2023-03-01
Kommunen kommer att gå ut med upphandling avseende tjänstekoncessionen som omfattar drift för Jonsereds trädgårdskafe. Syftet med upphandlingen är att få till ett avtal gällande drift av café med en leverantör som genom driften lockar besökare till Jonsereds Trädgårdskafe.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen