54082-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Passagerartransport på väg för särskilda ändamål – Skolskjuts Åstorp
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSkolskjuts Åstorp
BeskrivningÅstorps kommun inbjuder intresserade leverantörer till anbudsgivning avseende transportör för arrangerad och anpassad skolskjuts med tillhörande funktion för att kunna avropa extrabeställningar och lovresor i Åstorps kommun. Avtalet gäller i fem (5) år efter avtalsstart med möjlighet till förlängning i två (2) år med ett (1) år. Avtalsstart är planerad till den 1 juli 2025.
Intern identifierare65/2025
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
Ytterligare klassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareSkolskjuts Åstorp