540881-2020 - ResultatSverige-LJUNGBY: Låssmedstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Las- och nyckelservice
Referensnummer: AVT 2019/0059
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98395000 Låssmedstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett ramavtal för löpande lås- och nyckelservice inom Ljungby kommuns och Ljungbybostäder AB:s verksamheter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44521000 Diverse hänglås och lås
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen