540893-2020 - ResultatSverige-Malmö: Finansiella konsulttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ekonomi- och personaladministration som tjänst
Referensnummer: 20/69
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79412000 Finansiella konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att säkerställa att Boplats Syd erhåller en effektiv, funktionell och väl fungerande ekonomihantering och personaladministration innefattande samtliga ekonomi- och löneadministrationstjänster som utförs inom en offentlig verksamhet som i huvudsak finansieras av avgifter.
Uppdraget innebär att tillhandahålla ekonomi- och personaladministrativa tjänster så som hantering av leverantörsfakturor, löpande bokföring, controlling, löneadministration m.m.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79990000 Diverse företagstjänster, 79996000 Företagsadministration
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppdraget innebär att tillhandahålla ekonomi- och personaladministrativa tjänster så som hantering av leverantörsfakturor, löpande bokföring, controlling, löneadministration m.m. Totalt ca 14 timmar/vecka.
Se ytterligare beskrivning i upphandlingsdokumenten.