See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Omsorg på obekväm arbetstid 2024
Beskrivning: Upphandlingen avser barnomsorg på obekväm arbetstid. Nacka kommun erbjuder barnomsorg till vårdnadshavare som arbetar tider då deras förskola, fritidshem eller annan pedagogisk verksamhet har stängt. Kommunen erbjuder omsorg dygnet runt för barn i åldern 1-13 år. Omsorgen ges i barnets hem under kvällar, nätter och helger. För närvarande använder ca 53 familjer tjänsten omsorg på obekväm tid i Nacka.
Intern identifierare: UBN-2023-00249
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 80110000 Förskoleundervisning
Ytterligare klassificering (cpv): 85311300 Barn- och ungdomsomsorg, 85312110 Barnomsorg inom förskola, 98513100 Bemanningstjänster för enskilda
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Upphandlingen avser barnomsorg på obekväm tid.
Intern identifierare: Omsorg på obekväm arbetstid 2024