Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hjullastare och hjulgrävare
Referensnummer: 2018/224
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 43260000 Gräv-, last- och gruvmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av:
1 st Hjullastare
1 st Hjulgrävare (plockmaskin/materialhanterare)
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 43260000 Gräv-, last- och gruvmaskiner, 43261100 Lastmaskiner