2. Förfarande
Förfarande
Titel: Målmateriel papper
Beskrivning: Polisen efterfrågar i denna upphandling målmateriel i papper för övningsskytte och vapenutbildning. I dessa sammanhang används både hel- och totalmantlad ammunition i kalibrarna 9 mm och 5,56 mm. Tullverket och Kustbevakningen har samma behov som Polisen men endast avseende kaliber 9 mm.
Intern identifierare: A243.675/2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 35210000 Måltavlor
Ytterligare klassificering (cpv): 35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Målmateriel papper