540967-2019 - Frivillig förhandsinsynSverige-Sundbyberg: Yrkesutbildning
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Reparationsutbildningar i beredskapssyfte för region- och stamnätet
Referensnummer: SvK 2019/2986
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80530000 Yrkesutbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Utbildning och genomförande av övningar för reparationsresurser i beredskapssyfte för Sveriges region- och stamnät
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80531000 Industriell och teknisk yrkesutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen