541059-2024 - Resultat
Sverige – Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning – Verkstadstjänster
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelVerkstadstjänster
BeskrivningUpphandlingen avser service och reparationer samt inköp/byte av reservdelar till Kundens fordon. Exempel på tjänster som omfattas av denna upphandlingen är: Service och reparationer, ombesörjande av besiktning samt efterkontroll (ombesiktning vid 2:or) i samband med reparation och service, bromsprov, utfärdande av intyg eller ombesörjande av besiktning inklusive av- och påmontering av skyddsplåtar för gas tankar, reparation och service ska kunna utföras på samtliga bilmärken som brukas av Kunden.
Intern identifierareSOT 2024/70
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50100000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 34300000 Delar och tillbehör till fordon och tillhörande motorer, 34330000 Reservdelar till lastfordon, skåpbilar och bilar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelUpphandlingsdokument