2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI - Gaslager Biogasanläggning
Beskrivning: Nuvarande gaslager består av 267 gasflaskor med en total volym om 21 000 liter. Syftet med den kommande upphandlingen är att utöka lagringskapaciteten till cirka 30 000 liter gas, samtidigt som antalet gasflaskor minskas för att optimera lagringslösningen.
Intern identifierare: UH 25-08 RFI
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Ytterligare om kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 63121110 Lagring av gas
Ytterligare klassificering (cpv): 09121000 Stadsgas, ledningsgas eller liknande gaser, 24100000 Gaser, 24321111 Metan, 45333000 Gasinstallationer