541073-2020 - ResultatSverige-Norrköping: Revision
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionstjänster
Referensnummer: 2020/786/2.3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79212000 Revision
II.1.4.
Kort beskrivning
SMHI har behov av revisionstjänster för externt finansierade projekt av exempelvis EUs Ramprogram, Horizon 2020, SIDA, Vetenskapsrådet, FORMAS m.fl. SMHIs målsättning är att få en kompetent leverantör vilken kan utföra revisioner av dessa projekt.
Bakgrund och mål med upphandlingen
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen