541099-2025 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbete – Ramavtal för Byggnadsarbeten
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – förenklat system
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal för Byggnadsarbeten
BeskrivningUpphandlingsdokument
Typ av förfarandeÖppet
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001