541106-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Sophämtning – Tömning av UWS och bottentömmande behållare
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTömning av UWS och bottentömmande behållare
BeskrivningUppdraget omfattar tömning av UWS (Underground Waste System) och bottentömmande behållare inom Kretslopp Sydosts renhållningsområde. Tömningen omfattar tömning av matavfall, restavfall, förpackningsfraktioner (förpackningar av färgat och ofärgat glas, metall-, papper- och plastförpackningar) samt returpapper.
Intern identifierare25KLSO76
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90511000 Sophämtning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000